JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.

پروژه های زمان واقعی

3d-modeling1

مدل سازی 3D

از بیشتر نرم افزارهای مشهور برای مدل سازی پروژه های زمان واقعی می توان استفاده کرد. چیزی که اهمیت دارد نیاز دقیق مشتری است و طبق آن نرم افزار مرتبط انتخاب می شود. با 3ds Max، Revit و Rhino برای مدل سازی های اولیه پروژه های زمان واقعی استفاده خواهم کرد. البته Unreal Engine امکانات مدل سازی اشیای ساده را دارد ولی برای مدل سازیهای پیچیده تر از دیگر نرم افزارها بهره می گیرم. این مرحله برای افراد یا شرکتهایی است که مدل پروژه خود را نساخته اند.

www.persian3dsmax.com

بهینه سازی مدل

حتی اگر مدل 3D خود را در اختیار داشته باشید، باز هم برای استفاده آنها در محیط Unreal Engine نیاز به بهینه سازی خواهد بود. زمان قابل ملاحظه ای صرف این مرحله می شود. البته روش های بسیار سریعتری برای گرفتن خروجی مدل به منظور استفاده در موتور آنریل وجود دارد که البته من شخصاً موافق آنها نیستم، چون جزئیات تک تک اجزای پروژه مهم است و نباید کل صحنه را یکجا خروجی گرفت. نرم افزار 3ds Max در این خصوص بسیار مشهور و پر کاربرد است.

optimization2
www.persian3dsmax.com
interaction3

آماده سازی رندرهای زمان واقعی

حالا در Unreal Engine مراحلی چون تثبیت مدل، اعمال متریالها، نور پردازی و دیگر موارد به منظور تولید فایل نهایی قابل اجرا به عنوان نمونه در محیط ویندوز انجام می شود. فایل نهایی به گونه ای خواهد بود که به شما امکان قدم زدن و بررسی دقیق پروژه خود از زوایای دلخواه را می دهد و حتی امکاناتی همچون تغییر متریال، خاموش یا روشن کردن چراغها، قرار دادن لوگو و بسیاری دیگر از موارد نیز می تواند برای شما ساخته شود. رندرهای زمان واقعی تکنولوژی جدید و پر کاربردی هستند.

www.persian3dsmax.com
English