JavaScript must be enabled in order for you to see "WP Copy Data Protect" effect. However, it seems JavaScript is either disabled or not supported by your browser. To see full result of "WP Copy Data Protector", enable JavaScript by changing your browser options, then try again.
تنظیم پروژه
تنظیم پوشه های پروژه در 3ds Max
۱۳۹۷-۰۴-۱۵
روشهای رسیدن به معامله برد – برد در پروژه های 3D
۱۳۹۷-۰۶-۱۹
همه را نشان بده

افزایش راندمان طراحی 3D پروژه های معماری، عمرانی و صنعتی

افزایش راندمان طراحی سه بعدی

مخاطبین این مطلب هم افراد شاغل در صنعت 3D هستند و هم افراد یا شرکتهایی که قصد سپردن پروژه 3D خود به فرد یا شرکت مرتبط را دارند. بیش از یک دهه تجربه کار کردن با نرم افزارهای سه بعدی سازی مثل 3ds Max، Revit، Rhino و Unreal Engine برای انجام پروژه های گوناگون برای افراد و شرکتهای ایرانی، به من انرژی لازم برای نوشتن این متن را داد. این نوشته تقدیم می شود به همه افرادی که به دنبال افزایش کیفیت کاری خود هستند. در ادامه به چند فاکتور تأثیر گذار برای بهبود انجام پروژه های 3D اشاره کرده ام:

  • برآورد درخواست دقیق مشتری

در چندین وبلاگ در خصوص اهمیت بررسی دقیق نیاز مشتری صحبت کرده ام. به عنوان نمونه در نوشته تعیین هزینه مدل سازی به این مهم اشاره شده است. درخواست دقیق مشتری می تواند با پر کردن فرم پرسشنامه باشد که فواید بسیاری خواهد داشت، یا بطور حضوری و برگزاری جلسه و یا تلفنی و ایمیلی و غیره صورت گیرد. اگر می خواهید راندمان کارتان در حین انجام پروژه بالا برود، حتماً این مرحله را جدی بگیرید.

 

  • دریافت توضیحات، تصاویر و فایلهای لازم

پیش از شیرجه زدن به پروژه، اطلاعات و فایلهای اساسی را دریافت کنید. خوش شانس ترین حالت ممکن این است که نقشه های پروژه (چه اتوکد و یا چه ترسیم و غیره) با ابعاد گذاری دقیق در اختیار شما قرار گیرد. در حالت دیگر ممکن است مشتری تصاویر گوناگونی را ارائه دهد که به ایده پردازی مدل ساز کمک کند.

 

  • سازماندهی فایلها و دیگر اطلاعات پروژه

اگر از 3ds Max استفاده می کنید از تکنیک تنظیم پروژه (Set Projects) بهره بگیرید. سپس از فولدرهای آماده شده برای سازماندهی پروژه استفاده کنید. اگر از Revit استفاده می کنید که خود نرم افزار در داخل فضای خود سازماندهی را انجام می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر راه اندازی پروژه در رویت را مطالعه کنید. اگر از نرم افزارهای دیگر (مثل SketchUp، Rhino و یا دیگر نرم افزارها) استفاده می کنید، فولدرهای سازماندهی را خودتان تنظیم کنید. به هر حال هدف این است که همه مطالب منظم در فولدرهای مخصوص خود قرار بگیرند.

 

  • ارتباط مؤثر با مشتری

برای پیشبرد هر چه بهتر پروژه و در صورت نیاز، در برخی از پروژه ها بعضاً پیش می آید که بارها نیاز به برقراری تماس با مشتری دارید و یا به عبارتی با هم روی پروژه کار می کنید. رعایت چند مورد زیر می تواند کمک بسیار زیادی در پیشبرد هر چه بهتر پروژه داشته باشد:

1. نواحی پروژه به طور تفکیک شده و مرحله به مرحله انجام شوند و وقتی تیک خوردند (نهایی شدند) دیگر وقتی برای آنها گذاشته نخواهد شد. خوب طبیعتاً استانداردهای لازم را (با توجه به نوع پروژه) رعایت کنید.

2. برای هر ناحیه یک شماره در نظر بگیرد. این شماره ها را مدل ساز تعیین می کند. به عنوان مثال، ناحیه 01 – ناحیه ای است که مدل سازی، چیدمان و دکوراسیون اتاق پذیرایی و همه موارد اساسی در آن بررسی می شود و اقدامات لازم اجرا می شود و سپس وارد ناحیه بعدی شوید. در این نواحی سلیقه ای رفتار نمی شود بلکه رعایت اصول و استاندرها لحاظ می شوند. برای هر ناحیه تصویر بفرستید.

3. تا یک ناحیه اوکی نشود، سراغ ناحیه بعدی نروید. برای سازماندهی پروژه و تکمیل آن وقتی برای پرداختن به موارد حاشیه ای نخواهید داشت.

4. تصویر بفرستید و بگویید این ناحیه شماره n  است. سپس در کمترین زمان ممکن موارد اساسی آن ناحیه را اجرا کنید و وارد ناحیه بعدی شوید. بنابراین از ارسال مطالب پراکنده و نامربوط جداً خودداری کنید (هم شما و هم مشتری). مثلاً شما روی ناحیه 12 متمرکز شده اید و ناگهان مشتری یک نظر در مورد ناحیه 07 می دهد! به او بگویید که خواهشاً این کار را نکند! از آن ناحیه گذر کرده اید و وقتی برای بازگشت نیست. این نوع ارتباط با مشتری می تواند با ایمیل، چت و یا دیگر ابزارهای مناسب ارتباطات نوشتاری و تصویری باشد (حتی از skype نیز می توان استفاده کرد).

 

نکته:

موردی به نام طرح پیشنهادی یا همان alternative وجود دارد که مشتری آن را سفارش می دهد. ممکن است مثلاً بگوید برای من یک تیپ دیگر از فلان ناحیه پروژه را طراحی کنید. این هزینه جدا گانه دارد و وقت مخصوص به خود را می طلبد.

 

5. شدیداً پیشنهاد می کنم که مشتری همه اطلاعات حیاتی (از جمله فایلهای پیشنهادی، تصویر برای متریال، انتخاب رنگ و یا تصویری که نشان دهنده نمونه کار باشد) را آماده کند و مرحله به مرحله (طبق شماره ناحیه ها) آنها را ارسال کند.

6. مشتری همه مطالب آماده شده را سازماندهی کند و آنها را در پوشه های جداگانه قرار دهد (که نامشان را خود می داند). هر گاه به ناحیه ای رسیدید که به مشتری اعلام کردید، او سریع می داند منظور شما کجاست و سریع مواردی که آماده کرده و پیشنهادات خود (مثل رنگ، متریال و …) را ارسال می کند. با گوشی کار نکنید! با کامپیوتر ارتباط مؤثر تر خواهد شد.

7. به مشتری بگویید که از فرستادن چند تصویر پراکنده و اینکه بگوید مثل این، یا مثلاً مثل آن و غیره خود داری کند. فقط به نیاز مشتری فکر کنید و سلیقه شخصی اعمال نشود. دیدن هر تصویر از اماکن مختلف دنیا شما را تحت تأثیر قرار ندهد. ایده گرفتن از آنها عالی است ولی برطرف کردن نیاز مشتری مهم است. بنابراین مثلاً در ناحیه 06 اگر مشتری شما نظری دارد، ناگهان 10 تصویر نفرستد که بگوید مثل اینها!

8. وقتی مدلساز روی ناحیه خاصی متمرکز است، از ارائه نظرات و یا فرستادن دیگر تصاویری که جدید هستند خودداری کنید. به همین دلیل است که تأکید می کنم همه مطالب، منظم و مرتب آماده باشند. مثلاً فرستادن انبوه چند لینک و یا فایل و یا موارد دیگری اصلاً سود دهی بالایی ندارد. در صفحه نخست همین وبسایت در مورد انتروپی صحبت کرده ام.

 

ممکن است مشتری (سفارش دهنده پروژه 3D) امکان تماس پیوسته را نداشته باشد. خوب، در اینجا بهترین استراتژی تهیه همه فایلها، تصاویر و نظرات مشتری به طور یکجا پیش از آغاز پروژه خواهد بود. در اینجاست که جلسه حضوری یا فرم پرسشنامه خیلی بازدهی دارد. از آنها استفاده کنید.

  • لایه بندی

بیشتر نرم افزارها امکانات لایه بندی را دارند (البته به جز رویت که کارکردی متفاوت دارد). حین پروژه از لایه های مناسب و با نام گذاری دقیق استفاده کنید. مطمئن باشید بارها از این لایه ها استفاده خواهید کرد. فرض کنید در طول پروژه نیاز به مخفی کردن همه نورهای صحنه دارید. چه چیزی بهتر از مخفی کردن لایه آنها؟ رویت هم سیستم قابلیت دیدن مخصوص به خود را دارد. لایه بندی در تری دی اس مکس و لایه بندی در راینو شبیه هم رفتار می کنند.

 

  • داشتن ذهن منظم

ذهن منظم و هوشمند، مدلسازی منظم و هوشمندی را نتیجه خواهد داد. رسیدن به ذهن منظم و هوشمند در مدل سازی با تمرین و تلاش فراوان بدست آمده است. داشتن یک ترا بایت مدل آماده هم باعث ایجاد ذهن منظم و هوشمند مناسب برای مدل سازی نمی شود. چیزی که مهم است آمادگی شما برای انجام هر نوع پروژه ای است.

 

  • استفاده از رفرنس های استاندارد

مطالعه و مراجعه به کتابها، مجلات و وبسایت های قوی و استاندارد هم در حین کار به شما کمک خواهد کرد. مثلاً برای استانداردهای معماری می توانید از هندبوک Neufert بهره بگیرید.  

 

حال در سه سناریوی زیر انواع حالتهای ممکن بین سفارش دهنده و مدل ساز را آورده ام:

  • بدترین سناریو:

حالت 1: سفارش دهنده پروژه عمداً از دادن اطلاعات لازم برای پیشبرد پروژه به طور منظم خودداری می کند. خوب شاید باور کردن این رفتار غیر ممکن باشد، با این حال دنیای بیزنس است دیگر! وقتی 3D کار به طور منظم و دقیق درخواست مشتری خود را ریشه یابی نکرده باشد و مشتری نیز به طور پراکنده و بی نظم اطلاعات لازم را فراهم کند، پروژه 3D به مشکل بر خواهد خورد. تصور کنید 1 هفته پای پروژه ای هستید که ناگهان متوجه می شوید پلان طبقه همکف چندین متر خطا دارد! یا در حال مدل سازی کاراکتری هستید که قد آن با توجه به نیاز سفارش دهنده، 20 سانتیمتر تفاوت ایجاد می کند! هزاران مثال دیگر را می توان زد. در همه این موارد، چیزی که اتفاق می افتد عصبانیت و اتلاف وقت و انرژی 3D کار خواهد بود، چون برطرف کردن این خطاها به سادگی چند کلیک یا صرف چند دقیقه زمان نیست. اگر شما 3D کار حرفه ای هستید و حالت 1 برای شما اتفاق افتاده، یادتان باشد در درجه نخست، کوتاهی از جانب شما بوده که به طور دقیق درخواست سفارش دهنده را ریشه یابی نکرده بودید. اگر مشتری واقعاً قصد شفاف سازی درخواست خود را نداشته باشد، خوب، پیشنهاد من این است که وارد انجام دادن آن نشوید.

حالت 2: سفارش دهنده همه اطلاعات لازم را با دقت و مو به مو به 3D کار تحویل داده و اینبار 3D کار مرتکب اشتباهات وحشتناک در پروژه می شود. عدم دقت، عدم مهارت لازم، عدم داشتن اطلاعات کافی در خصوص تکنیکهای مدل سازی اجرا شده و بسیاری دیگر از موارد باعث شده اند که پروژه به درستی پیش نرود. بعضی با دلالی پروژه 3D را گرفته اند و به ازای پرداخت مبلغ اندکی به یک 3D کار متوسط، پروژه را به او سپرده اند. بعضی هنوز مهارت بالا را ندارند و پروژه ای را قبول می کنند که هنوز برای آن آماده نیستند. سفارش دهنده نه تنها وقت خود را بابت انتظار برای انجام پروژه 3D خود تلف کرده است، بلکه ممکن است فرصتهای بیزنس بسیار ایده آلی را نیز از دست داده باشد. اینجا دیگر پرداخت پول مهم نیست! حتی ممکن است مشتری از پرداخت پول خود داری کند و 3D کار ناراحت و عصبی از این موضوع، خواهان دریافت حق الزحمه خود باشد. اگر پروژه طبق درخواست دقیق مشتری انجام نشده، منطق می گوید که هزینه آن نباید پرداخت شود. دقت کنید که حالت 2 در مورد اشتباهات یا ضعف های بزرگی است که به کلیت پروژه آسیب رسانده باشد.

در هر دو حالت 1 و 2، هیچ معامله به ظاهر سود آوری برای هر دو طرف به ثمر ننشسته است. تجربه دردناکی خواهد بود! دستاورد این تجربه های دردناک و فیدبک های گوناگون آن البته که برای هر دو طرف سود آور خواهد بود! چطور؟ خوب در حالت 1، 3D کار دقت بیشتری در معامله های بعدی خواهد کرد و در حالت 2، سفارش دهنده دقت بیشتری برای یافتن 3D کار حرفه ای خواهد کرد.

 

  • سناریوی متوسط:

در این حالت نقاط ضعف می تواند مربوط به هر دو طرف باشد و واقعاً هیچکدام عمداً قصد تأخیر یا خراب کردن پروژه را نداشته اند. اشتباهات کوچکی رخ داده که می توانسته از هر دو طرف ناشی شده باشد. مثلاً سفارش دهنده همه اطلاعات پروژه را داده و فراموش کرده نوع مبلمان آن چیزی نبوده که به 3D کار سفارش داده بوده است. یا سفارش دهنده در ذکر شماره مدل لامپ های استفاده شده از کارخانه سازنده آن لامپ ها، دقت لازم را نداشته و سهواً شماره (یا کد) را اشتباه داده است. یا به 3D کار گفته که رندر روز می خواهد و در پایان واقعاً نظرش تغییر کرده و گفته که چه خوب می شود رندر شب را نیز داشته باشم! به هر حال این شرایط قابل مذاکره خواهد بود. 3D کار هم با اینکه کار خود را بلد است، ممکن است اشتباهات کوچکی در پروژه داشته باشد که خوب با صرف اندک زمانی، قابل رفع شدن خواهد بود. به هر حال، پیشنهاد من در این نوع سناریو این است: نخست اینکه اشتباه خود را بپذیرید و طفره نروید. اگر سفارش دهنده اشتباه غیر عمدی کرده باشد، آن مدت زمانی که برای رفع آن اشتباه را 3D کار سپری می کند محاسبه و حق الزحمه آن را دریافت کند. اگر 3D کار اشتباه غیر عمد را کرده باشد، خوب طبیعتاً بدون دریافت هزینه اضافه، بهتر است که آن اشتباه را برطرف کند. آمارها نشان می دهد که بیشتر پروژه ها طبق این سناریوی متوسط به اتمام می رسند.

 

  • بهترین سناریو:

خوب این یکی به ندرت اتفاق می افتد و اگر برای شما به عنوان سفارش دهنده روی داده باشد و یا برای شما به عنوان 3D کار، قطعاً می دانید که چه حس خوشایندی داشته است. هر دو طرف به طور دقیق و بدون اشتباه کار خود را به خوبی انجام داده اند. هر دو طرف یک معامله برد – برد را انجام داده اند. سفارش دهنده به طور کاملاً دقیق و حساب شده، درخواست خود را به 3D کار داده است و 3D کار به طور دقیق و حرفه ای همه مراحل پروژه را در نرم افزار (یا نرم افزارهای) مربوطه انجام داده است. من امیدوارم که بیشتر پروژه ها در آینده ای بسیار نزدیک طبق این سناریو به پیش روند. البته که منظورم این نیست که الآن افراد توانایی رسیدن به این سناریو را ندارند! بلکه منظورم این است که سفارش و انجام پروژه به طور دقیق و بدون اشتباه حالت بسیار ایده آلی خواهد بود. چگونه می توان به این نوع سناریو رسید؟ یکی پر کردن فرم پرسشنامه است. اگر فرمی در کار نیست، شناسایی دقیق نیاز سفارش دهنده است. یکی دیگر، حرفه ای بودن و تسلط بالای 3D کار به تکنیکهای لازم است. یکی دیگر، استفاده از ابعاد دقیق برای مدل سازی است و البته چند مورد دیگر که شما می توانید به آن اشاره کنید.

 

بیان حقیقت، شهامت و قدرت می خواهد.

 

راستی و درستی همیشه سیاست کاری من بوده است. همیشه با راستی و آن کسی که هستم و تجربه هایی که داشته ام وارد مذاکرات و معاملات شده ام. هیچگاه اغراق نکرده ام و به راستی که انجام معامله برد – برد با هر فرد یا شرکتی مقصود من بوده است. خوب، خیلی هم سخت گیر نبوده ام چرا که اشتباه از هر دو طرف ممکن است به پیش آمده باشد که اگر غیر عمد باشد خیلی دردناک نیست و بر طرف کردن آن حس خوبی ایجاد خواهد کرد. اگر دو طرف (سفارش دهنده پروژه 3D و مدل ساز یا 3D کاری که پروژه را انجام می دهد) با منطق و صداقت به پیش روند، تجربه دلنشینی از آن پروژه 3D به یاد هر دو طرف خواهد ماند. پول، فرمی از انرژی است که منتقل شده است. چه چیزی باقی می ماند؟ چه چیزی کیفیت شما را بالا برده است؟ قطعاً سود آوری و کسب تجربه عالی. منظور از سود آوری فقط پول نیست! سود، افزایش کیفیت شما به عنوان مدل ساز است که تجربه دیگری را کسب کرده اید و به مهارت بالاتر رسیده اید. سود، افزایش کیفیت شما به عنوان سفارش دهنده است که 3D پروژه خود را در دست دارید و انواع بهره وری ارزشمند از آن را خواهید داشت. فراموش نکنید که پروژه های 3D می توانند تأثیر بسزایی بر روی هزاران و شاید میلیونها انسان دیگر داشته باشند. چه بهتر که این تأثیر مثبت باشد.

در پایان می گویم که انجام پروژه های 3D زمانی برای هر دو طرف نشاط آور خواهد بود که موارد بالا را برای آن در نظر بگیریم. مطمئن هستم که شما نیز می توانید چند مورد دیگر که طبق تجربه خود بدست آورده اید را به این لیست اضافه کنید. خوشحال خواهم شد اگر نظرات و کامنتهای خود را در همین صفحه اعلام کنید. پر انرژی باشید.

 

Summary
Article Name
افزایش راندمان طراحی 3D پروژه های معماری، عمرانی و صنعتی
Description
در این مطلب به چندین فاکتور تأثیر گذار برای بهبود راندمان انجام پروژه های طراحی 3D انواع پروژه های گوناگون معماری، عمرانی و صنعتی اشاره کرده ام.
Author

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

English