درباره من

چند کلمه درباره مدل ساز


علی دهقانیان نصیری

مدل ساز

از زمانی که کامپیوتر در اختیارم بود، به کار کردن با نرم افزارهای 3d علاقه داشتم. پس از مدتی با چندین کتاب معتبر بین المللی آشنا شدم و چند سال وقت خود را برای حرفه ای شدن در نرم افزار 3ds Max سپری کردم. اما در طول سالهای حرفه ای بیزنس 3D خودم، تسلط بر نرم افزارهای Revit و Rhino نیز در برنامه کاری ام قرار گرفت. در این سالهای اخیر نرم افزار قدرتمند Unreal Engine نیز به فعالیتهایم افزوده شده است. چندین سال تجربه تدریس نرم افزارهای مختلفی را (به ویژه در مورد 3ds Max) داشته ام. کتابهایی که تاکنون نوشته ام، همه در مورد 3ds Max بوده است.


Autodesk 3ds Max

یکی از قوی ترینها در مدلسازی، متریال، نورپردازی،تکسچرینگ ، انیمیشن و رندرینگ است. از 3ds Max در بسیاری از پروژه هایم استفاده میکنم.

  • میزان مهارت100%

  Unreal Engine

  این نرم افزار یکی از قوی ترینها در صنعت بازی سازی است و البته در صنایع دیگر نیز کاربرد دارد. از Unreal Engine برای ساخت انیمیشن استفاده میکنم.

   • میزان مهارت80%

   Autodesk Revit

   این نرم افزار یکی از قوی ترینها در صنعت مدل سازی اطلاعات ساختمان (BIM) است. در پروژه های مدل سازی BIM به ویژه در معماری از Revit استفاده میکنم.

    • میزان مهارت90%

    Rhinoceros 3D

    این نرم افزار یکی از قوی ترینها در مدل سازی اشیا است که پلاگین معروف Grasshopper را دارد. در پروژه های مدل سازی اشیا از Rhino استفاده میکنم.

     • میزان مهارت80%